Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Foto Arşivi         Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi         
Gerçekler acı da olsa yazılabilmeli!

Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” listesi adayları tanıtıldı - Olay Gazetesi
   
 Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” listesi adayları tanıtıldı

Gümülcine Belediyesinde “Eşitliğe İlk Adım” listesi adayları tanıtıldı
 Yazı Boyutu

 Tarih : 19.10.2010 - 04:54:14 


“Eşitliğe İlk Adım” Listesi adaylarını tanıttı Gümülcine belediyesinde Türklerin ilk defa oluşturduğu “Eşitliğe İlk Adım” Listesi adaylarını tanıttı.


“Eşitliğe İlk Adım” Listesi adaylarını tanıttı Gümülcine belediyesinde Türklerin ilk defa oluşturduğu “Eşitliğe İlk Adım” Listesi adaylarını tanıttı. Tanıtıma Gümülcine S.Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Y.K. üyesi Hüseyin Mehmet Usta, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, D.E.B.  Partisi Başkanı Mustafa Aliçavuş, Medrese Mezunu Müslüman Muallimler Cemiyeti Başkanı Asım Çavuşoğlu, Bölge  Genelsekreter adayı Yorgos Pavlidis’in listesi Türk adayları Mehmet Derdiman, Mustafa Katrancı ve Coşkun Üzeyir’in yanı sıra genelde öğretmenler katıldı. 

Eşitliğe İlk Adım Listesi Onursal Başkanı Sami Toraman, “Bu liste halkın kendi listesidir. Bu hareketle Azınlık halkı kendini öne çıkaracaktır. Bizler de gidip halka uğradığı haksızlıkları ve ayırımları usanmadan anlatacağız. Mahalleler ve okullar arasındaki ayırımı göz önüne koyacağız. Çalışmayan okul aile birliklerini anlatacağız. Salonu olmayan okulları anlatacağız. Bizler Batı Trakya’ya uzaydan gelmedik. Buralar bizlere atalarımızdan emanet kaldı. Bu bölgeyi dil, din ve ırk ayırımı gözetmeksizin kalkındırmanın yollarını arayacağız. İnanmak başarmanın yarısıdır. Bu inanç da bizlerde var.”

 D.E.B. Partisi Başkanı Mustafa Aliçavuş, Eşitlik Listesini desteklediklerini ve “Bu listelerin doğuş sebebi, Azınlığımıza uzun yıllardan beri gösterilen haksızlıklar ve Azınlık ile çoğunluk arasında elli yılı bulan farklardır. Dedikodulara göre “bu liste Azınlığımızı yirmi yıl geri götürür!” diyorlar. Biz de yönetime soruyoruz: Siz bu Azınlığı uzun yıllardan beri elli yıl geri götürdünüz. Şimdi onun hesabını verin! O yüzden heyecanlıyız. Şimdi hesap verme zamanı. Bu her iki listede Azınlığımıza hayırlı olsun diyoruz. Şimdi durmak zamanı değil, şimdi Türklüğü ispatlama zamanı!”  dedi.

Gümülcine Belediyesi “Eşitliğe İlk Adım” Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu, Gümülcine Belediyesinde ilk kez bağımsız bir liste ile seçimlere katıldıklarını, birlik ve beraberliği sergilemek için bir araya geldiklerini belirtti. Mustafaoğlu, “ Seçimlere katılmamızın nedeni, Gümülcine belediyesinde çok vaat edilen eşitliği yaşamadığımız, görmediğimiz içindir. Listemizin isminden  de anlaşıldığı gibi bozulan bu eşitlik dengesinin bir an önce düzeltilmesi için yola çıktık. Bundan sonra çalışma zamanı. 7 Kasım’da vereceğimiz mesaj çok uzaklara ulaşmalı. Bu liste sizin listeniz. Bu liste bizim listemiz.” dedi.

 Editör :  Ahmet Davut

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 5 Puan Verildi
 Kaynak :  Ahmet Davut

 Kategori  Batı Trakya

2883 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Ahmet Davut

Ahmet Davut ¬
Birileri hiç fırsatı kaçırmıyor
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Aralık 2019

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7479 5.7582
  Euro 5.2789 5.3139
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 34
 Bugün : 372
 Dün : 453
 Toplam : 542456
 Ip No : 18.207.255.49
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Haftanın Anketi

T.C.Başbakanı'nın son Atina ziyaretini Azınlık açısından nasıl buldunuz?
Olumlu (57 %)
Ne olumlu/Ne olumsuz (5 %)
Olumsuz (27 %)
Kararsızım (10 %)
258 - Katılımcı
( Sonuçlar )

 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Batı Trakya | BİZİM KUŞUN GETİRDİKLERİ | Köşe Yazıları | Alıntı Köşe yazıları | Sağlık | Yunanistan Genel | Secim | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 1985- Olay Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.