Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Foto Arşivi         Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Rss Listesi         
Gerçekler acı da olsa yazılabilmeli!

Batı Trakya Türkleri bu yıl da Dortmund’da buluştu - Olay Gazetesi
   
 Batı Trakya Türkleri bu yıl da Dortmund’da buluştu

Batı Trakya Türkleri bu yıl da Dortmund’da buluştu
 Yazı Boyutu

 Tarih : 29.12.2010 - 04:09:35 


Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 25 Aralık 2010 tarihinde Almanya’nın Dortmund şehrinde Beyaz Saray’da Geleneksel Yılbaşı Eğlencesi düzenledi.


Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 25 Aralık 2010 tarihinde Almanya’nın Dortmund şehrinde Beyaz Saray’da Geleneksel Yılbaşı Eğlencesi düzenledi. Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin her yıl aynı tarihte bir araya geldiği, bir gelenek haline gelmiş eğlenceye kötü hava şartlarının Avrupa’yı esir almasına rağmen yaklaşık sekiz yüz kişi katıldı. Eğlenceye T.C. Essen Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Sezai Ekiz katılımları ile onur verdiler.

 

Batı Trakya Türk kültürünün Yunanistan dışında, Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşayan Batı Trakya Türklerince yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasına büyük bir önem taşıyan yılbaşı eğlencesinde ABTTF, üye derneklere katkıda bulunmak amacı ile bir ilki gerçekleştirerek bilet satışı üzerinden doğrudan gelir yardımında bulundu. Buna göre üye dernekler sattıkları her bilet üzerinden 5 avroyu doğrudan dernek kasasına aktardılar. Böylelikle ABTTF, üye derneklere doğrudan katkı payı sağlanması yolu ile üye derneklerin gelirlerinin artırılmasına katkıda bulundu.

 

Batı Trakya Türkleri 2011’e hep birlikte “merhaba” dedi!

 

Gecede selamlama konuşmasını yapan ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit, tüm misafirlere “hoş geldiniz” dedikten sonra “Bugün, Yunanistan dışında Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri olarak burada yeni yılı hep birlikte kutlamak için bir araya geldik, çünkü gurbette yaşayan tüm Batı Trakya Türkleri olarak büyük bir aileyiz” dedi.

 

Açış konuşmasını gerçekleştiren ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ise Genel Sekreter Özkan Reşit için “Kardeşim Özkan’ın çok güzel bir şekilde ifade ettiği üzere bizleri bugün burada tüm kötü hava şartlarına rağmen bir araya getirenin büyük bir aile olduğumuz duygusu… Başarılarımızın formülünde de bu var… Yıllardır üye derneklerimizin yöneticileri ve bu derneklerimizin üyeleri ile azınlığımızın gönüllü elçisi Federasyon’umuz hep birlikte, hep bir arada… Federasyonumuz, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın adeta dışa açılan kapısı… Federasyonumuz, azınlığımızın sesini Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nda, Birleşmiş Milletler’de ve şimdi de Avrupa Birliği’nin kalbi Brüksel’de duyuruyor… ABTTF Brüksel Temsilciliği henüz kurulmuş olmasına rağmen şimdiden büyük ses getirdi… Yunan Meclisi’nde ABTTF Brüksel Temsilciliği’nin faaliyetleri konu alan bir soru önergesi sunuldu bile… Bu çalışmalarımızın görüldüğü, yakından takip edildiği anlamına geliyor… Demek ki sesimiz işitiliyor…” dedi. Başkan Habipoğlu, 2011 yılının Batı Trakya Türk Azınlığı ve diğer tüm Batı Trakya Türkleri için başarılı bir yıl olmasını dilediğini ifade ederek tüm misafirlere sevdikleri ile mutlu ve sağlıklı bir yıl dileyerek konuşmasına son verdi.

 

Grup Sevenler’in şarkıları ile Batı Trakya Türklerinin doyasıya eğlendikleri yılbaşı eğlencesinde Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nden çocuk ve gençlerin oynadıkları zeybek ve bindallı giyerek kına gecesini canlandırmaları büyük bir beğeni topladı; misafirler çocuk ve gençlerin gösterileri ile duygu dolu anlar yaşadılar. Yılbaşı eğlencesi her yıl olduğu gibi geceni geç saatlerine kadar süren eğlence ile son buldu. Editör :  Ahmet Davut

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 2 Puan Verildi
 Kaynak :  Ahmet Davut

 Kategori  Batı Trakya

3508 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru
 Köşe Yazıları

Ahmet Davut

Ahmet Davut ¬
Birileri hiç fırsatı kaçırmıyor
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Eylül 2020

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 7.6630 7.6768
  Euro 7.2550 7.3030
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 178
 Dün : 213
 Toplam : 646951
 Ip No : 3.231.167.166
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Haftanın Anketi

T.C.Başbakanı'nın son Atina ziyaretini Azınlık açısından nasıl buldunuz?
Olumlu (57 %)
Ne olumlu/Ne olumsuz (5 %)
Olumsuz (27 %)
Kararsızım (9 %)
261 - Katılımcı
( Sonuçlar )

 
 Hava Durumu 
 ReklamPageRank Checker


Batı Trakya | BİZİM KUŞUN GETİRDİKLERİ | Köşe Yazıları | Alıntı Köşe yazıları | Sağlık | Yunanistan Genel | Secim | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 1985- Olay Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır.